Duże zainteresowanie projektem „Przystań Dobrej Komunikacji”

Z potrzeby pomagania innym powstał projekt w postaci kursu języka polskiego dla 169 dorosłych a także młodzieży i dzieci z Ukrainy. Zajęcia odbywały się w Liceum Ogólnokształcącym w Trzebnicy w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Mieszkańców dla Trzebnicy i przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Trzebnicy.

Przystań Dobrej Komunikacji to społeczne przedsięwzięcie realizowane z inicjatywy profesorki Uniwersytetu Wrocławskiego pani Agnieszki Małochy, przy współudziale nauczycielek z trzebnickiego liceum: polonistki Moniki Komisarczyk, germanistek Małgorzaty Opałki i Pauliny Kolińskiej, romanistki Magdaleny Walickiej – Klimiuk oraz studentki polonistyki Jagody Błaszczyk.

23 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie I semestru kursu języka polskiego. Ukończyło go 160 osób w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.

Działania projektowe, które trwały od 17 marca do 23 czerwca 2022 roku nie przyjęłyby takiej formy i rozmachu, gdyby nie pomoc wielu osób, między innymi Małgorzaty Kolińskiej – Prezes Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego w Trzebnicy, Kamili Możdżeń-Berbeć – dyrektorki Liceum Ogólnokształcącego w Trzebnicy, Iwony Kurowskiej – Sekretarz Powiatu Trzebnickiego, Bogumiły Łukaniec – konsultantki kryzysowej Active Mind, Sławomira Komisarczyka – współwłaściciela firmy BiK Computer, Lucyny Lasoty – polonistki, Magdaleny Szymańskiej – dziennikarki z „Nowej Gazety trzebnickiej”, Amelii Skóry, Malwiny Rosiak, Lili Krupy i Kajetana Szewczyka.

Iwona Kurowska, Sekretarz Powiatu Trzebnickiego
Sławomir Ćwikła ze „Stowarzyszenia Mieszkańców dla Trzebnicy”

Działania „Przystani Dobrej Komunikacji” wsparła również Fundacja Netto w ramach programu „Sąsiedzka pomoc” oraz osoby o szczodrym sercu poprzez serwis internetowy zrzutka.pl.

Organizatorzy ogromnie dziękują wszystkim osobom, które wspierały projekt dobrym słowem, czynem i materialnie! „Lepiej zapalić świeczkę, niż przeklinać ciemność”, Konfucjusz.

Top