Brązowy medal Mistrzostw Polski dla Marcela Kozaczkiewicza

W dniach 1-2 lipca 2022 r. w Suszu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Triathlonie na dystansie Super Sprint. Impreza ta jest w tym roku drugą najważniejszą krajową imprezą w Polsce, poza Mistrzostwami Polski na pełnym dystansie, które odbędą się w Krakowie w dniach 30-31.07.

Marcel Kozaczkiewicz
fot. Peter Horsten

W rywalizacji sportowej brał udział mieszkaniec Szewc Marcel Kozaczkiewicz. Super Sprint to bardzo krótki, ale wyjątkowo intensywny dystans, gdzie najmniejszy błąd jest w zasadzie nie do nadrobienia. Zawodnicy do pokonania mają: 400 metrów w wodzie, 10 km na rowerze i 2,5 km biegu.

Marcel wyszedł z wody jako drugi z juniorów (start wspólny dla junior, U 23, Elita), wskoczył na rower i „zabrał się” z pierwszą grupą, co było bardzo kluczowe. Cały etap kolarski był bardzo dobry, bez żadnego błędu. Do strefy zmian po rowerze wjechali wszyscy czołowi juniorzy liczący się w walce o medale, więc wszystko musiało rozstrzygnąć się na biegu. I tutaj już było bardzo dobrze, bo Marcel świetne przebiegł, wyprzedzając bezpośrednich rywali finiszując do ostatnich metrów. Zawody ukończył jako trzeci junior!

Gratulujemy i życzymy co najmniej takiego samego zwycięstwa podczas Mistrzostw Polski na pełnym dystansie. Dobrym wynikiem może się pochwalić także siostra Marcela, Emilia Kozaczkiewicz, która zdobyła VI miejsce w kategorii młodzik.

Emilia Kozaczkiewicz na finiszu zawodów w Suszu.
fot. Datasport

źódło: UG Wisznia Mała

Top