Festiwal Pozytywnych Relacji w Żmigrodzie

W czwartek 12 stycznia odbyło się podsumowanie Żmigrodzkiego Festiwalu Pozytywnych Relacji. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane i zrealizowane przez Żmigrodzki GOPS.  Jak mówi dyrektor GOPS — Ewa Kondracka — „Ten cykl wydarzeń wzmocnił więzi rodzinne, międzypokoleniowe i koleżeńskie”

Istotnym aspektem podsumowania, jest to, że w projekcie nie zostało pominięte żadne pokolenie. Zarówno dzieci, młodzież, dorośli, jak i seniorzy – wszyscy brali czynny udział w rozwoju komunikacji społecznej.

Żmigrodzki Klub Seniora i Rada Seniorów, czytali maluchom w przedszkolu „Zielona Dolina”. Dzieciaki te wzięły też udział w profilaktycznym spektaklu. Stanowił on wyjątkowe oderwanie od codziennych zajęć. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty kulinarne i certyfikowane warsztaty Pozytywnej Dyscypliny dla rodziców. Te pierwsze zostały przeprowadzone przez Koło Gospodyń Wiejskich. Nie zapomniano też o młodzieży. Profilaktyczny koncert w wykonaniu zespołu rockowego „POZIOM 600”, na pewno na długo pozostanie w ich pamięci.

To wszystko to tylko część wydarzeń zorganizowanych w ramach Festiwalu Pozytywnych Relacji. Oficjalnie ogłoszono, że nie jest to ostatnie przedsięwzięcie tego rodzaju. Żmigrodzianie mogą liczyć na powtórkę festiwalu w przyszłym roku. Jak zaznacza żmigrodzki GOPS – „Postaramy się, żeby następna edycja była wyjątkowa, wypełniona atrakcjami, jakich jeszcze nie było. Już teraz Was na nią zapraszamy”.

źródło: UM Żmigród, autor: Wiktoria Zagórska

Top