Podwójne standardy w międzynarodowym partnerstwie

Dość niepokojący jest fakt, że burmistrz Marek Długozima będąc w Niemczech z pierwszą wizytą u nowego burmistrza partnerskiego Kitzingen Stefana Güntnera, jasno deklaruje swoje wielkie oddanie Unii Europejskiej oraz uważa oświadczenia obecnego rządu w sprawie UE za szkodliwe, a następnie na sesji Rady Miejskiej w Trzebnicy deklaruje swoje oddanie rządowi twierdząc, że to „jego rząd” jednocześnie popierając każde jego działanie.

Jak wytłumaczyć, że w Niemczech burmistrz deklaruje swoje oddanie Unii Europejskiej, a następnie zaprasza na większość trzebnickich uroczystości Beatę Kempę – wiceszefową Solidarnej Polski, która to partia uważa Niemców za tych, którzy chcą nam odebrać suwerenność, natomiast pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy to według nich „niemiecki szwindel”? Jednocześnie szef tej partii Zbigniew Ziobro uważa proeuropejską opozycję za zdrajców a szefa PO Donalda Tuska nazywa „politycznym niemieckim kolaborantem”.

Jak to jest, że będąc w Niemczech burmistrz Marek Długozima deklaruje wielką polsko-niemiecką przyjaźń a w Polsce oklaskuje Jarosława Kaczyńskiego zaraz po jego słowach o tym, że Niemcy mają tyle wspólnego z moralnością co on z byciem koszykarzem NBA?

Poniżej zamieszczamy fragment artykułu z niemieckiego portalu InFranken.de (wraz z tłumaczeniem), gdzie czytamy:

„Eine klare Ansage machte der Bürgermeister der Kitzinger Partnerstadt Trebnitz, Marek Dlugozima, bei seinem Antrittsbesuch bei Oberbürgermeister Stefan Güntner: „Wir wollen die EU nicht verlassen.” Die polnische Partnerstadt Trzebnica (Trebnitz) in Schlesien bekennt sich zu Europa und verfolgt die aus ihrer Sicht kontraproduktiven Aussagen der derzeitigen Regierung mit gemischten Gefühlen.”

tłumaczenie:

„Burmistrz Trzebnicy miasta partnerskiego Kitzingen, Marek Długozima, podczas swojej inauguracyjnej wizyty u burmistrza Stefana Güntnera jasno powiedział: 'Nie chcemy wychodzić z UE’. Polskie miasto partnerskie Trzebnica (Trebnitz) na Śląsku jest oddane Europie i z mieszanymi uczuciami śledzi oświadczenia obecnego rządu, które uważa za szkodliwe.”

Wielu zadaje sobie pytanie kiedy burmistrz Marek Długozima jest prawdziwy. W Niemczech czy w Polsce?

Top