Premier i minister chwalą, burmistrz dyskryminuje

Każdy z naszych narodowych reprezentantów zaczynał kiedyś w małych szkółkach i akademiach piłkarskich. My w Trzebnicy mamy dwie takie akademie: GKS Polonia Trzebnica i Akademia Piłki Nożnej Talent Trzebnica. Obie szkolą małych adeptów tej dyscypliny. W każdej z nich trenuje ponad setka dzieci.

Między nimi jest jednak zasadnicza różnica:
– Burmistrz Marek Długozima pierwszej przyznaje rocznie ok 500 tys. złotych dotacji, natomiast APN Talent dostaje 1,5 tys. złotych (jeszcze do niedawna równy 1 tys. zł na cały rok).

– Pierwsza akademia dostaje preferencyjne ceny najmu gminnych obiektów sportowych (niemal za darmo), druga otrzymuje horrendalne ceny zaporowe – tak aby móc powiedzieć, że przecież gmina jest otwarta na współpracę, ale nikt nie chce z oferty skorzystać.

Warto wspomnieć, że przy cenach zaporowych zaproponowanych przez burmistrza, owe 1500 zł przyznawane przez niego na cały rok jest w stanie pokryć koszt treningów od poniedziałku do czwartku. Tak – 4 dni w całym roku. Oznacza to, że 150 dzieci z akademii APN Talent dojeżdża na treningi do sąsiednich gmin, gdzie włodarze bardziej przychylnym okiem patrzą na młodych piłkarzy i ich rodziców.

Akademia Piłki Nożnej Talent Trzebnica jako jedna z kilku nielicznych na całym Dolnym Śląsku posiada certyfikat PZPN. Jest to równoznaczne ze spełnieniem przez akademię szeregu kryteriów i gwarancją odpowiedniej jakości szkolenia. Jednostki wyróżnione w ten sposób przez Polski Związek Piłki Nożnej dołączają do elitarnego grona szkółek będących dla dzieci sprawdzonym miejscem do rozwijania swoich piłkarskich umiejętności.

Premier docenia, minister docenia, PZPN docenia, burmistrz Marek Długozima dyskryminuje i gnębi.

Top