DIALOG – wernisaż wystawy fotograficznej Anny Pietrzyk

13 stycznia 2023 roku odbył się wernisaż prac fotograficznych Anny Pietrzyk, zatytułowany „Dialog”. To debiutancka wystawa, ukazująca kilkanaście prac, których tematem wiodącym są furtki.

Ta użytkowa część architektury na dwie godziny stała się symbolem otwarcia lub zamknięcia na innych, rozmowy lub milczenia o wspólnych problemach, zamknięcia się lub otwarcia na nowe relacje i znajomości.

„Dialog” to wystawa, której celem jest przypomnienie, jak ważną rolę odgrywa dyskusja, rozmowa, wspólne szukanie rozwiązań i wypracowywanie konsensusów.

Kuratorem wystawy jest Pani Łucja Kołodziejczyk, której podziękowano za profesjonalne zorganizowanie i przygotowanie wernisażu. Miejsce wystawy zostało udostępnione przez Hotel pod Platanami, który fantastycznie wpisał się w rolę galerii, tworząc w swoich murach podwaliny miejsca przyjaznego niezależnej sztuce i rozmowom o niej.

Współorganizatorem wernisażu było Stowarzyszenie Mieszkańców dla Trzebnicy. Jak podkreślają było dla nich nowe i bardzo ciekawe doświadczenie. Organizatorzy wierzą, że cykl „Spotkania ze sztuką pod platanami” zagości na stałe na kulturalnej mapie ziemi trzebnickiej.

Wernisaż zgromadził wiele osób i był powodem do kreatywnych rozmów oraz dyskusji. Wystawę można obejrzeć tylko do końca lutego w „Hotelu pod Platanami” przy ulicy Kilińskiego 2 w Trzebnicy.

Autorką zdjęć jest Katarzyna Kasprzak.

Top