Ponad pół miliona złotych dla klubów sportowych w Gminie Prusice

W środę 22 lutego burmistrz Gminy Prusice Igor Bandrowicz, wspólnie ze Skarbnikiem Jackiem Ryńskim oraz Wicestarostą Powiatu Trzebnickiego Grzegorzem Terebunem, spotkali się z prezesami i przedstawicielami klubów sportowych w celu podpisania umów na dotacje w zakresie kultury fizycznej. W tym roku na zadania klubów gmina Prusice przeznaczyła kwotę 554 tys. zł.

Burmistrz Igor Bandrowicz podkreślił podczas spotkania, że na zadania w roku 2023 gmina Prusice przeznaczyła o 80 tysięcy złotych więcej niż w roku poprzednim. Stało się tak dzięki zwiększeniu przez Radnych Rady Miejskiej w Prusicach środków w budżecie dla organizacji pozarządowych. Mając większe środki, komisja w skład której weszli pracownicy gminy Prusice i przedstawiciele Rady Miejskiej w Prusicach, po dokładnym zweryfikowaniu wniosków, mogła przyznać dotacje na wszystkie złożone działania.

Umowy podpisało 11 klubów: MKS „Orzeł” Prusice, MKS Orzeł Prusice Akademia Piłkarska, LKS Dolpasz Skokowa, Bresna Brzeźno, Sparta Wszemirów, Athletics Team Prusice, KS Krościna Wielka, KS Piotrkowice, Gradi Golf Club, Uczniowski Klub Sportowy Orzeł Prusice, Klub Piłkarski „Błękitni” Pawłów Trzebnicki.

Top