Wicestarosta prostuje manipulacje

Wicestarosta powiatu trzebnickiego Grzegorz Terebun zwraca uwagę na manipulacje zastosowane przez władze Gminy Trzebnica odnośnie rzekomo niewłaściwego podziału środków finansowych na poszczególne gminy powiatu. Sprawa dotyczy środków finansowych na inwestycje drogowe.

We wpisie na profilu społecznościowym czytamy:

„W ostatnim wydaniu Panoramy Trzebnickiej Daniel Buczak, Radny Powiatu Trzebnickiego i jednocześnie Sekretarz w Gminie Trzebnica informuje mieszkańców, że środki finansowe na inwestycje drogowe są przez Zarząd Powiatu Trzebnickiego rozdzielane niesprawiedliwie. Na swoim profilu społecznościowym z artykułem tym w pełni zgadza się Burmistrz Trzebnicy Marek Długozima, polecając jego lekturę.

Artykuł opatrzony jest tabelą pokazującą podział środków finansowych na inwestycje drogowe w poszczególnych Gminach Powiatu Trzebnickiego w 2023 roku.

W mojej ocenie takie zobrazowanie sytuacji jest manipulacją, która rażąco wprowadza mieszkańców Gminy Trzebnica w błąd. Na inwestycje drogowe w poszczególnych gminach trzeba patrzeć przez pryzmat całej kadencji, a nie danego roku kalendarzowego.

Oto istotne fakty:

1. W obecnej kadencji, gdzie koalicjantem jest Platforma Obywatelska i Wspólnota Samorządowo-Ludowa, Zarząd Powiatu Trzebnickiego przeznaczył na inwestycje drogowe w Gminie Trzebnica więcej środków finansowych (ok. 19,6 mln zł) niż koalicja burmistrza Marka Długozimy i Prawa i Sprawiedliwości w poprzedniej kadencji (ok 14,8 mln zł), kiedy mieli pełnię władzy.

2. Obecny Zarząd Powiatu Trzebnickiego w latach 2019-2022 przeznaczył na inwestycje drogowe we wszystkich Gminach Powiatu Trzebnickiego ponad dwukrotnie więcej środków (ok. 69,3 mln zł) niż zarząd koalicyjny burmistrza Trzebnicy Marka Długozimy i PiS w latach 2015-2018 (ok. 34,1 mln zł).

3. Ogromna dysproporcja w lokowaniu środków finansowych dotyczących inwestycji drogowych w kadencji, gdzie rządziła koalicja burmistrza Marka Długozimy i PiS jest widoczna na załączonych wykresach. Obecny zarząd kieruje się zrównoważonym rozwojem i sprawiedliwym podziałem środków we wszystkich gminach.

Twierdzę zatem, że zarzuty Radnego Daniela Buczaka oraz Burmistrza Marka Długozimy są nietrafione i niestety noszą znamiona rażącej manipulacji.”

Top