800-lecie wsi Kotowice

Wieś Kotowice w gminie Oborniki Śląskie ma już 800 lat. Pierwsze wzmianki o tym pięknym miejscu pochodzą z początku XIII wieku. Wówczas Kotowice były klasztorną wsią rybacką, a jej mieszkańcy mieli dostarczać ryby do trzebnickiego klasztoru cysterskiego.

W sobotę 9 września Kotowice obchodziły jubileusz 800-lecia istnienia. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą dziękczynną za zebrane plony. Następnie uczestnicy wydarzenia udali się na nowo powstały skwerek, gdzie uroczyście został odsłonięty obelisk.

Na scenie działo się bardzo wiele. Wystąpiły dzieci z Kotowic, zespół „Urodne jak Żodne” z Kotowic, Kapela Janka Boduszka z Siemianic, Zespół Szymanowianie, Trzy Dęby z Borówka oraz Kapela Marciny. Podczas wydarzenia zostały rozegrane zawody sportowe, które cieszyły się ogromny powodzeniem.

Na najmłodszych uczestników wydarzenia czekały darmowe dmuchańce, animacje, konkurs na najciekawsze przebranie kota. Rozstrzygnięte zostały liczne konkursy min.: na najsmaczniejszą potrawę z ziemniaka, fotograficzny i na najładniejszą posesję.Gratulujemy mieszkańcom Kotowic perfekcyjnie przygotowanej imprezy.

Top