Przebudowa drogi powiatowej Ludgierzowice – Rzędziszowice na ukończeniu

Największa w historii inwestycja Powiatu Trzebnickiego w gminie Zawonia staje się faktem. Całkowity koszt inwestycji to niemal 11 milionów złotych.

Kilka lat temu po przyjrzeniu się w jakim stanie jest nawierzchnia drogi Ludgierzowice-Rzędziszowice, ze strony radnego Jana Zdziarskiego i wicestarosty trzebnickiego Grzegorza Terebuna padła deklaracja, że projekt modernizacji nie obejmie jedynie budowy chodnika, ale uwzględniona zostanie także przebudowa jezdni na całym odcinku.

Wicestarosta Grzegorz Terebun i radny powiatowy Jan Zdziarski (po lewej)

Wicestarosta Grzegorz Terebun nie kryje zadowolenia z powodu realizacji tej inwestycji.
– Cieszę się ogromnie z tego, że już niedługo zakończymy prace na drodze, która szczególnie wymagała pilnej przebudowy. Warto przypomnieć, że już w roku 2019 w imieniu Zarządu Powiatu Trzebnickiego wspólnie z radnym Janem Zdziarskim na spotkaniu w Rzędziszowicach, w którym uczestniczyła wójt Agnieszka Wersta, złożyliśmy deklarację, że przebudową tej drogi się zajmiemy. Tak też się stało. Zabezpieczyliśmy środki i wykonaliśmy dokumentację techniczną, a następnie złożyliśmy wniosek o dofinansowanie. Obecnie wszystkie te kroki doprowadzają nas z sukcesem finału prac. To znakomite informacje dla mieszkańców Gminy Zawonia, którym raz jeszcze dziękuję za miłe słowa w kierunku Zarządu Powiatu. Gratuluję i serdecznie dziękuje wszystkim zaangażowanym w pozyskanie środków oraz w realizację tej inwestycji. Działania obecnego Zarządu Powiatu Trzebnickiego są zgodne z danym mieszkańcom słowem. Z dużym optymizmem patrzymy już na kolejne inwestycje w Gminie Zawonia – mówi wicestarosta Grzegorz Terebun

Top