Termomodernizacja trzebnickiego liceum

Termomodernizacja budynku LO w Trzebnicy będzie realizowana w trzech etapach, gdzie koszt pierwszego to blisko 3,7 mln zł, zaś całkowity koszt przebudowy to blisko 7 mln zł.

Na to zadanie powiat otrzymał 77% dofinansowania z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko za pośrednictwem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Za tę kwotę zostanie wykonana nowa elewacja, wymienione wszystkie okna i zmodernizowana kotłowania na nowoczesną i ekologiczną. Wymienione zostaną wszystkie oprawy oświetleniowe na energooszczędne LED. Realizacja zadania obejmuje zadania takie jak:

  • Wymiana stolarki okiennej i drzwiowej oraz wykonanie remontu elewacji,
  • Modernizacja kotłowni w budynku szkoły i hali sportowej, wykonania Systemu Zarządzania Energią,
  • Wymianę oświetlenia na LED.

– Jestem absolwentką tej szkoły, zatem w sposób naturalny jej dobro i wizerunek są mi szczególnie bliskie. Obecnie przeprowadzane jest odnawianie elewacji oraz wymiana kotłów na pompy ciepła, więc jest to jak najbardziej inwestycja ekologiczna – mówi Sekretarz Powiatu Trzebnickiego Iwona Kurowska. – Wcześniej ten budynek był osuszany, ponieważ jest dość wysoki poziom wód gruntowych i to niekorzystnie wpływało na mury budynku. Już niedługo uczniowie będą mogli korzystać ze szkoły po gruntownej modernizacji, z ekologicznym ogrzewaniem, piękną elewacją i energooszczędnym oświetleniem – dodaje Iwona Kurowska.

Sekretarz Powiatu Trzebnickiego Iwona Kurowska jest absolwentką liceum w Trzebnicy. Wraz z wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Robertem Adachem nie kryją zadowolenia z inwestycji

– W ostatnich latach mając wpływ na zarządzanie powiatem, mieliśmy zawsze zaszczyt uczestniczyć w ważnych wydarzeniach tej szkoły. – mówi Robert Adach, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Trzebnickiego. – Udało nam się wybudować nową halę sportową i wyremontować tę zabytkową. Dzisiaj przeprowadzamy kolejną inwestycję. Mamy tę świadomość, że jest to szkoła bardzo ważna dla mieszkańców powiatu trzebnickiego, bo wykształciła setki osób budujących nasz powiat – jego kulturę i tożsamość – dodał Robert Adach.

Wartość całkowita projektu: 6 824 508 zł.
Wartość dofinansowania: 5 567 080 zł.

Odpowiedzialny za inwestycje powiatowe wicestarosta Grzegorz Terebun wraz z dyrekcją szkoły na samym początku prac modernizacyjnych
Top