„Kochane dziewczyny idźcie na wybory!”

”Nie pozwólcie, aby ktoś inny decydował o tym na co idą Wasze podatki. Czy będą to fanaberie rządzących i rozdawnictwo, czy będzie to budowa żłobków, przedszkoli i dofinansowanie opieki wytchnieniowej.”

Jeśli chcemy decydować o sprawach kobiet w naszym kraju, my kobiety musimy iść na wybory i sprawić, aby nasza parlamentarna reprezentacja była silna! A zależy to tylko od nas samych. To bardzo istotne wybory – dlatego musimy wziąć sprawy w swoje ręce i pokazać naszą siłę przy urnach – mówiły przedstawicielki środowisk kobiecych.

Kandydatki Koalicji Obywatelskiej przekonywały w Trzebnicy jak bardzo ważne są to wybory dla wszystkich kobiet w Polsce. Na konferencji obecne były m.in. Katarzyna Lubnauer, prof. Alicja Chybicka i Iwona Kurowska.

– Apelujemy do wszystkich kobiet na Dolnym Śląsku, aby poszły na wybory. Te wybory mają bardzo wysoką stawkę i szczególnie chodzi o prawa kobiet. – mówi w Trzebnicy posłanka Katarzyna Lubnauer. – Chodzi o prawo do decydowania o swoim ciele i swoim wyborze dotyczącym na przykład aborcji, chodzi o prawo do porodu bez bólu, chodzi o badania prenatalne, chodzi o to, żebyśmy zarabiały równą płacę za równą pracę. I chodzi też o to, że w momencie, w którym mamy osoby zależne od nas i musimy się nimi zaopiekować, to żeby państwo nam w tym pomogło. Bo kobiety chcą łączyć życie rodzinne z pracą zawodową, wychowywanie dzieci z robieniem kariery i powinny mieć na to szansę. Stąd program „Aktywna mama”, czyli 1500 zł dla kobiety, która chce wrócić po urlopie macierzyńskim do pracy – dodaje Katarzyna Lubnauer.

Iwona Kurowska podczas spotkania środowisk kobiecych we Wrocławiu

– Szanowne Panie, 52% naszego społeczeństwa to kobiety. Więc jeśli ktokolwiek powie Wam, że nasz głos się nie liczy, to albo chce nas zniechęcić albo wprowadzić w błąd lub po prostu tej liczby nie zna – mówi Iwona Kurowska, kandydatka do Sejmu z list Koalicji Obywatelskiej. – Kochane dziewczyny idźcie na wybory, bo to wybory Waszej przyszłości. Nie pozwólcie na to, aby każda decyzja o ciąży podszyta była strachem. Kobiety pracujące jak i te, które nie pracują zajmując się swoimi niepełnosprawnymi dziećmi, nie pozwólcie, aby ktoś inny decydował o tym na co idą Wasze podatki. Czy będą to fanaberie rządzących i rozdawnictwo, czy będzie to budowa żłobków, przedszkoli, dofinansowanie opieki zdrowotnej czy opieki wytchnieniowej.
Drogie seniorki, które niejednokrotnie jesteście czynne zawodowo, spełniacie się w Klubach Senioralnych czy Uniwersytetach Trzeciego Wieku, nie pozwólcie, żeby Wasze wnuczki i wnukowie stali w kolejce po paszporty, aby móc wyjechać za granicę. Szanowni Panowie utwierdzajcie swoje żony, partnerki, córki i matki, że ich głos się liczy – bo to ważne. Drogie Panie idźcie na wybory dla Polski, bo Polska też jest kobietą – dodała Iwona Kurowska podczas konferencji w Trzebnicy.

Top