Trzeba wzmocnić finansowanie szpitali powiatowych

„Nic nie daje takiego poczucia bezpieczeństwa mieszkańcom jak bardzo dobrze funkcjonujący szpital”

Iwona Kurowska, pełniąca funkcję Sekretarza Powiatu Trzebnickiego, kandyduje w wyborach do Sejmu. Jest przekonana, że szpitale powiatowe mogą i powinny być zdecydowanie lepiej finansowane. Potrzebne są zmiany systemowe – takie, które raz na zawsze wyciągną placówki opieki zdrowotnej z zadłużenia.

Iwona Kurowska, sekretarz Powiatu Trzebnickiego

Jako osoba pełniąca funkcję Sekretarza Powiatu Trzebnickiego, jestem doskonale świadoma, jak istotna jest kwestia opieki zdrowotnej – mówi Iwona Kurowska.

Poprawa dostępności do specjalistów, rozwijanie programów profilaktycznych oraz zwalczanie chorób cywilizacyjnych to sprawy priorytetowe. Zwiększenie finansowania szpitali powiatowych stanowi kluczowy element tego zagadnienia. Kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia muszą być starannie przemyślane i nie mogą prowadzić do zadłużenia tych placówek. Mieszkańcy czują się pewniej, kiedy wiedzą, że ich szpital powiatowy działa efektywnie i cieszy się stabilną sytuacją finansową. – Jednakże, aby osiągnąć ten cel, konieczne są zmiany na poziomie krajowym – mówi Iwona Kurowska.

– Szpitale powiatowe w miarę swoich możliwości powinny zwiększać zakres swoich usług. Na przykład Szpital Powiatowy w Trzebnicy powinien zostać wyposażony w tomograf komputerowy oraz urządzenie do przeprowadzania rezonansu magnetycznego – dodaje Iwona Kurowska.

Posiadanie zarówno tomografu komputerowego (CT), jak i rezonansu magnetycznego (MRI) w szpitalu powiatowym niesie za sobą wiele korzyści zarówno dla personelu medycznego, jak i pacjentów oraz całej społeczności lokalnej.

Top