Na ulicy Chrobrego będzie nowy chodnik

W Zarządzie Dróg Powiatowych w Trzebnicy zostały otwarte oferty na budowę chodnika przy ul. Chrobrego w Trzebnicy. Dla mieszkańców ul. Bolesława Chrobrego w Trzebnicy, nowy chodnik będzie ogromnym ułatwieniem w codziennym poruszaniu się na piechotę. Nie tylko zapewni bezpieczeństwo, ale i wygodę.

Od lewej stoją: Wicestarosta Grzegorz Terebun, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Robert Adach, Sekretarz Powiatu Iwona Kurowska, radny powiatowy Jan Zdziarski

Jak mówi Wicestarosta Powiatu Trzebnickiego Grzegorz Terebun, Powiat Trzebnicki otworzył przetarg na budowę chodnika ul. Chrobrego w Trzebnicy.

Za ok. 400 tys. zł, wybudujemy 920m jednostronnego chodnika. Inwestycja będzie realizowana w podziale kosztów 50/50 z Gminą Trzebnica – mówi Grzegorz Terebun. Budowa chodnika obejmuje ul. Bolesława Chrobrego na odcinku od skrzyżowania z drogą gminną – ul. Mostowa.

Bardzo się cieszę, że już wkrótce rozpocznie się realizacja inwestycji, o którą wszyscy zabiegaliśmy – mówi Iwona Kurowska, Sekretarz Powiatu Trzebnickiego i dodaje, że budowa chodnika z nawierzchni bitumicznej wraz ze zjazdami na posesje na odcinku 920 metrów jest ważna przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa mieszkańców tego rejonu Trzebnicy. Jest to jeden z najintensywniej rozbudowujących się obszarów miasta. Obecnie jesteśmy na etapie otwartych ofert. Mam nadzieję, że Burmistrz Trzebnicy, zgodnie z obietnicą, niezwłocznie podpisze porozumienie z Powiatem Trzebnickim o partycypacji w kosztach budowy w programie 50/50 i po zawarciu umowy z wykonawcą będziemy mogli przystąpić do realizacji tej inwestycji – dodaje Iwona Kurowska.


Robert Adach, Radny Powiatowy z terenu Gminy Trzebnica przypomina, że chodnik został obiecany mieszkańcom osiedla już wiele miesięcy temu. – Następnym etapem jest remont nawierzchni do Węgrzynowa, który chciałbym aby został wyremontowany po zakończeniu budowy chodnika – zapowiada Robert Adach

Top