Trwa długo wyczekiwany remont niebezpiecznej drogi

Bezpieczeństwo na drogach i komfortowa jazda to jeden z priorytetów Grzegorza Terebuna, Wicestarosty Powiatu Trzebnickiego. Mieszkańcy Domanowic i Brzykowa wiele lat czekali na remont, który ułatwi im podróżowanie w kierunku Trzebnicy. Teraz trwa przebudowa ich drogi, a w najbliższym czasie planowany jest remont na kolejnych odcinkach.

Od lewej: Zenobiusz Modliborski, Grzegorz Terebun, Robert Adach

Obecnie trwa przebudowa drogi powiatowej Brzyków – Domanowice. Prace są wykonywane kompleksowo, tak aby mieszkańcy po ich zakończeniu odczuli znaczą poprawę w komforcie jazdy.

– Powiat trzebnicki aktualnie przebudowuje blisko kilometrowy, najbardziej zniszczony odcinek drogi od skrzyżowania do Komorówka w kierunku Brzykowa i dalej Trzebnicy – informuje wicestarosta Grzegorz Terebun i dodaje, że w zakresie prac jest poszerzenie jezdni, budowa nowych poboczy oraz odkrzaczenie i wyczyszczenie rowów przydrożnych.

– To pierwszy odcinek przebudowy drogi Nowy Dwór – Domanowice, który zostanie zakończony w pierwszym półroczu bieżącego roku. Na pozostałe ok 6km, zostanie przygotowana dokumentacja, a realizacja zadania przewidywana jest w najbliższym czasie – potwierdza Grzegorz Terebun.

Zenobiusz Modliborski, sołtys Domanowic, a jednocześnie Radny Rady Miejskiej w Trzebnicy nie kryje radości z remontu drogi: – Te prace w znaczny stopniu poprawią bezpieczeństwo i jakość korzystania z drogi. Ruch jest na niej spory, bo korzystają z niej nasi mieszkańcy, a także osoby z Kaszyc, Brzykowa, Komarówko, to cały ruch w kierunku Trzebnicy, a dalej do Wrocławia, gdzie wiele osób pracuje. Plan jest taki, aby w II etapie prac wykonać remont od Kaszyc Milickich, przez Kaszyce Wielkie do Domanowic, a kolejny, III etap od skrzyżowania w Domanowicach do drogi remontowanej obecnie na wysokości Brzykowa, a następnie od Brzykowa do Nowego Dworu – dodaje Zenobiusz Modliborski i podkreśla, że w imieniu mieszkańców chciałby podziękować: – Zdajemy sobie sprawę z tego, że to bardzo długie odcinki, bo w sumie to około 12-13km, zatem i koszty są duże, dlatego też rozumiemy, że zadanie musi zostać podzielone na etapy.

Robert Adach, Radny Powiatowy podkreśla, że dzięki współpracy z wicestarostą Grzegorzem Terebunem i radnymi koalicji udało się w zrównoważony sposób prowadzić inwestycje powiatowe, a w Gminie Trzebnica, rekordową w historii powiatu, ilość inwestycji na olbrzymią kwotę około 50 mln zł. – To największa kwota, jaką w ciągu jednej kadencji wydaliśmy na inwestycje powiatowe w Gminie Trzebnica – mówi Robert Adach i dodaje:
– Cieszę się, że moje dwa dodatkowe wnioski do budżetu powiatu: na chodnik przy ul. Chrobrego i I etap przebudowy drogi Nowy Dwór – Domanowice przeszły do etapu realizacji. Przypomnę, że stoczyłem o te inwestycje dłuższą batalię na Radzie Powiatu. Mało tego, w przypadku drogi Nowy Dwór – Domanowice dostałem obietnicę od Wicestarosty Powiatu Trzebnickiego Grzegorza Terebuna, że ta inwestycja będzie realizowana w tym roku – skończymy tworzenie dokumentacji technicznej i mam nadzieję, że jeszcze w tym roku uda się uruchomić II etap, kiedy tylko zostaną odblokowane pieniądze z KPO (Krajowego Planu Odbudowy- przyp. red.). Jeśli tak się stanie, to wykonamy tę jedną z ostatnich inwestycji w Gminie Trzebnica, które wymagają tak dużych nakładów – mówi Robert Adach i dodaje, że radni koalicji pamiętają o dwóch dużych, pilnych inwestycjach: o remoncie drogi Rzepotowice – Marcinowo z przebudową drogi w Marcinowie z przebudową drogi, budową parkingu i chodnika i pamiętają o obietnicy, którą złożyli pani sołtys Brzezia.
– Pamiętamy, że ten odcinek wymaga remontu, który będziemy chcieli przeprowadzić kompleksowo z pieniędzy odblokowanych z KPO – zapewnia radny.

Top