Pierwszy komitet złożył oficjalny protest wyborczy

W piątek 12 kwietnia br. Komitet Wyborczy Wyborców Iwony Kurowskiej „Samorząd i Demokracja” złożył za pośrednictwem Sądu Rejonowego w Trzebnicy oficjalny protest wyborczy dotyczący nieprawidłowości podczas pierwszej tury głosowania na burmistrza Trzebnicy.

W mediach społecznościowych czytamy:

Drodzy mieszkańcy. Pragnę poinformować, że w piątek 12 kwietnia jako przedstawicielka komitetu „Samorząd i Demokracja” złożyłam za pośrednictwem Sądu Rejonowego w Trzebnicy protest wyborczy.

Zdecydowaliśmy się na taki krok po niepokojących informacjach pojawiających się w przestrzeni publicznej i medialnej. Dotyczą one nieprawidłowości w obsadzeniu członków obwodowych komisji wyborczych oraz niezgodności dotyczących kart do głosowania

Jednocześnie pragnę podkreślić, że Państwowa Komisja Wyborcza wyraża się w temacie protestów bardzo jednoznacznie: „Możliwość wniesienia protestu wyborczego i rozpatrzenie go przez niezawisły sąd jest jedną z istotniejszych gwarancji demokratycznego procesu wyborczego”.

Przykład obsadzenia jednej z komisji obwodowych w Trzebnicy najbliższym członkiem rodziny jest złamaniem zasad Kodeksu Wyborczego. Tego samego zdania jest były Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Wojciech Hermeliński. Zatem uważamy, że nasze działanie jest uzasadnione.

Protest wyborczy został złożony również z szacunku dla naszych wyborców, którzy oczekują, że wszelkie wątpliwości zostaną rozwiane przez niezawisły sąd.

Iwona Kurowska na swoim profilu w mediach społecznościowych
Top