Wybory samorządowe w Trzebnicy. Zdecydował jeden głos.

7 kwietnia w Gminie Trzebnica podczas pierwszej tury wyborów na urząd burmistrza doszło do niecodziennej sytuacji. Obecnie urzędujący włodarz Marek Długozima zdobył 5077 głosów, natomiast 4 jego kontrkandydatów uzyskało łącznie głosów 5076. Według komunikatu Państwowej Komisji Wyborczej to wystarczyło, aby uznać, że Marek Długozima wygrał w pierwszej turze.

Kontrkandydatami obecnego burmistrza w tych wyborach byli:

Iwona Kurowska: 2.453 głosy – 24,16%
Krzysztof Śmiertka: 1.237 głosów – 12,18%
Zbigniew Kuźma: 697 głosów – 6,86%
Renata Bujak-Ziółkowska: 689 głosów – 6,79%

Aby wejść do drugiej tury wyborów Iwonie Kurowskiej zabrakło zatem jednego głosu oddanego na któregokolwiek z kontrkandydatów obecnego burmistrza.

Po ogłoszeniu oficjalnych wyników Iwona Kurowska napisała na swoim profilu społecznościowym:

Kochani! Jako drużyna bardzo gorąco dziękujemy za każdy głos oddany na naszych kandydatów w tych wyborach! Przez ostatnie tygodnie wykonaliśmy tytaniczną pracę i otrzymaliśmy za to od Państwa ogromny kredyt zaufania.

Ja osobiście serdecznie dziękuję każdemu z 2453 mieszkańców za zaufanie i głos oddany na mnie w ubieganiu się o urząd burmistrza! Do drugiej tury zabrakło tylko jednego głosu. Są Państwo niesamowici!

Nasza cała drużyna uzyskała drugi najlepszy wynik spośród 5 komitetów i wprowadziła do Rady Miejskiej w Trzebnicy 5 radnych Zapewniamy, że będziemy skutecznie reprezentować interesy mieszkańców oraz przyczyniać się do poprawy jakości życia w naszej gminie. Jeszcze raz ogromne podziękowania!

FB Iwony Kurowskiej

W podobnym tonie swój wpis umieściło ugrupowanie z trzecim najlepszym wynikiem, czyli KWW Stowarzyszenie Mieszkańców dla Trzebnicy.

Podział mandatów w Radzie Miejskiej Trzebnicy wyglądać będzie następująco:

  • KWW Marka Długozimy „Skuteczni dla Rozwoju”: 13 radnych
  • KWW Iwony Kurowskiej „Samorząd i Demokracja”: 5 radnych
  • KWW Stowarzyszenie Mieszkańców dla Trzebnicy: 3 radnych
Top