Zdobyli dyplomy MBA na Collegium Humanum

Burmistrz Marek Długozima i Przewodniczący Rady Miejskiej Mateusz Stanisz dyplomy MBA zdobyli w roku 2021 na niesławnej już uczelni Collegium Humanum.

Burmistrz Marek Długozima i Przewodniczący Rady Miejskiej Mateusz Stanisz zdobyli dyplomy MBA na Collegium Humanum (fot. UM Trzebnica)

Chyba każdy już słyszał, że parę tygodni temu CBA zatrzymało osoby związane z władzami warszawskiej uczelni Collegium Humanum. Chodzi o sprzedaż na masową skalę dyplomów MBA. Jak donoszą media: „w uczelni przez ostatnie lata masowo kształcił się aktyw partyjny Prawa i Sprawiedliwości”. Ale nie tylko – dyplomy zdobywali tam również politycy innych opcji. Sprawa jest bardzo rozwojowa.

Na uczelni tej dyplom MBA zdobył również burmistrz Trzebnicy Marek Długozima. Ten sam, który doktorat nauk społecznych uzyskał bez znajomości języków obcych. Do dzisiaj nie wiadomo jak zdał egzamin doktorski z języka niemieckiego na trudnym poziomie B2 – i to na ocenę dobrą.

A kto zapłacił za studia MBA burmistrza? Otóż każdy z nas bez wyjątku. Burmistrz bowiem zawnioskował do swoich podwładnych urzędników, żeby mu zrefundować koszty dokształcenia, a ci uznali jego wniosek za w pełni zasadny. Wszystko z budżetu gminy. Podatników kosztowało to 10 tysięcy złotych. Pytanie brzmi: czy ktoś kto zarabia 230 tys. zł rocznie, nie powinien z czystej przyzwoitości opłacić tych studiów z własnej kieszeni?

Kolejnym samorządowcem z Gminy Trzebnica, który może poszczycić się dyplomem MBA uzyskanym w Collegium Humanum jest Przewodniczący Rady Mateusz Stanisz. Byłoby wskazane, aby Przewodniczący Rady rozwiał wątpliwości i poinformował czy zapłacił za studia z własnej kieszeni czy tak samo jak burmistrz?

Top